Nowinki w branży bankowej

Nowinki w branży bankowejWspółczesność i postęp technologiczny jeszcze nie raz nas zaskoczą i na pewno wielu z nas jest na to przygotowanych. Stale pojawiają się nowe rozwiązania, które pozwalają na jeszcze lepszy dostęp do konta bankowego oraz szybsze i wygodniejsze dokonywanie operacji finansowych.

Coraz więcej osób chętnie korzysta z internetowych kont bankowych. Można je nie tylko zakładać, ale również prowadzić przez Internet. Za pośrednictwem sieci możliwe jest także dokonywanie wszelkich operacji bankowych. Internetowe przelewy są niezwykle szybkie i wygodne. Adresat w kilka chwil może otrzymać pieniądze na konto.

Przelewy internetowe są również bezpieczne, każda taka operacja wymaga autoryzacji. Wiele banków wprowadziło hasła SMS, co jest wygodne dla użytkowników. Obecnie bardzo modne jest również korzystanie z kart zbliżeniowych. Jest to wygodny sposób płatności, nie wymaga bowiem wprowadzania kodu PIN, którego wiele osób nie pamięta. Zaletą jest również szybkość takich płatności, nie musimy długo czekać w kolejce. Używanie kart zbliżeniowych znacznie poprawia jakość zakupów. Eksperci ostrzegają jednak, aby wykazywać się szczególna ostrożnością. Zgubiona karta jest łatwym łupem dla złodzieja, ponieważ transakcje nie wymagają potwierdzeniem ich kodem PIN. Kolejna nowinka ze świata bankowości to płacenie telefonem. Brzmi to dość nietypowo, ale jest to możliwe już w Polsce.

Zbliżeniowa płatność telefonem komórkowym odbywa się za pomocą specjalnej aplikacji. Prawdziwym hitem stają się obecnie modne karty kredytowe z wbudowanymi wyświetlaczami. Wyświetlane saldo pozwala na znacznie rozsądniejsze kontrolowanie wydatków i kredytu, jaki zaciągamy w banku podczas użytkowania karty kredytowej. Dla wygody i podtrzymania różnorodności na rynku bankowym powstają również nowe instytucje pozabankowe, takie jak Provident czy Credit Bank. Takie placówki zajmują się udzielaniem szybkich pożyczek dla klientów indywidualnych i firm. Biorąc pożyczkę w instytucji pozabankowej należy jednak być bardzo ostrożnym.