Transakcje w skupie samochodów

Skup samochodówWiele osób słyszało już o skupie samochodów, ale nie jest przekonanych, czy taka firma sprzedaży samochodów jest tym, czego poszukują. Jak się okazuje: jest dokładnie tym, czego potrzebuje współczesny klient!

Transakcja w skupie samochodów rozpoczyna się od skontaktowania się klienta z dana firmą. Ze skupem może się skontaktować zarówno osoba prywatna, jak również przedsiębiorstwo windykacyjne, korporacja taksówkarska, firmy transportowe, spedycyjne oraz logistyczne, ale również wypożyczalnie samochodów.

Informacje o samochodzie

W trakcie pierwszej rozmowy, skup musi pozyskać kilka najważniejszych informacji, dotyczących samochodu. Istotne są dane na temat modelu i marki samochodu, jego przebiegu oraz ogólne informacje na temat stanu technicznego pojazdu. Później ma miejsce umówienie się na spotkanie. Ze względu na bezpieczeństwo swoich pracowników, skupy preferują miejsca uczęszczane, takie jak parkingi przed sklepami czy miejscem pracy klienta.

Oględziny oraz ustalenie ceny za samochód

Na takim spotkaniu mają miejsce oględziny samochodu oraz ustalenie ceny za samochód. W negocjacjach biorą udział zarówno klient jak również pracownik skupu. Brane pod uwagę są również osobiste preferencje osoby sprzedającej. Każdy może bowiem czuć sentyment do swojego samochodu.

Umowa kupna-sprzedaży samochodu

Gdy kwota zostanie ustalona, przychodzi się do podpisania umowy kupna i sprzedaży. Później należy umówić się, co do przekazania pieniędzy. Płatność za samochód może odbyć się za gotówkę, ale klient może zażyczyć sobie również dokonania przelewu przez Internet. Takie sprzedawanie auta jest bardzo szybkie i wygodne, nie ma bowiem konieczności przygotowywania samochodu do sprzedaży, można nim przyjechać na spotkanie w takim stanie, w jakim się znajduje.

Skup aut zajmuje się odkupem samochodów w każdym stanie technicznym i wizualnym. Współpraca ze skupem samochodów nie ogranicza się jednak tylko do sprzedaży samochodów. Taka profesjonalna firma może zająć się specjalistyczną oceną poszczególnych części samochodów, na przykład oceną stanu silnika, stanu lakieru na karoserii. Poza tym, skup samochodów może wykonać na życzenie klienta rzetelna wycenę samochodu.

Skupy samochodów ( aut ) używanych

Komentarze